Ponieważ patronem naszej szkoły jest Unia Europejska, to czujemy się zobowiązani do promowania idei zjednoczonej Europy w każdym miejscu i na rożne sposoby. Tym razem Samorząd Uczniowski wspólnie z punktem EUROPE DIRECT Zielona Góra,przygotował dla uczniów wiele atrakcji. Na każdej przerwie uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w quizie, którego zagadnienia wymagały podstawowej wiedzy o instytucjach Unii Europejskiej, wielkie Koło Fortuny puszczane w ruch losowało pytania związane z jednym z 27 krajów członkowskich, szkolny wróżbita czytał przyszłość z kart i uczył sztuczek karcianych, a sprawność i refleks można było sprawdzić podczas gry w tenisa stołowego. Każdy aktywny uczestnik nagradzany był słodkościami lub drobnymi upominkami. Atmosferze dobrej zabawy i nauki jednocześnie, towarzyszyła też dobra muzyka.

Punkt EUROPE DIRECT Zielona Góra prowadzony przez Lubuski Urząd Wojewódzki działa od 2013 roku. Od maja 2021 roku rozpoczęła się trzecia edycja projektu dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej. Celem sieci informacyjnej EUROPE DIRECT, która funkcjonuje we wszystkich krajach UE, jest przybliżanie mieszkańcom regionów wiedzy na temat integracji UE oraz zachęcenie różnych środowisk lokalnych do włączenia  się w debatę na temat przyszłości Europy.

"Europejskim tygodniem w Ekologu" wznawiamy współpracę z Europa Direct po okresie pandemii i mamy już w planach realizację wielu innych wspólnych zamierzeń.