Ostatni konkurs w tym roku szkolnym, odbył się pod melodyjnym hasłem Deutschlalaland”.  A składał się on z trzech etapów:

1. Quiz z wiedzy o Niemczech w formie online na platformie Qiuzziz

2. Karta pracy oraz quiz w www.kahoot.com dotyczące znajomości piosenek niemieckich

3. Przeprowadzenie gry: Deutschland - Memory.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum. W tanecznym rytmie, bez problemów technicznych ani językowych w decydującej rozgrywce zwycięzcami zostali:

w liceum ogólnokształcącym

1. miejsce – Michalina Wiśniewska (2PA) -uczennica p. A. Oniszczuk i Iga Czerniecka (2PD) -

uczennica p.A. Rozestwińskiej

2. miejsce – Anna Jasiewicz (2PC) i Julia Taczała (2PD) – uczennice p.A. Rozestwińskiej,

3. miejsce – Patrycja Pasek (2LA) i Zuzanna Firlej (2LB) – uczennice p.A. Oniszczuk

w szkole podstawowej:

1. miejsce – Jonasz Ratajczak i Lena Daszkiewicz z 8b – uczniowie p. A. Sienkiewicz,

2. miejsce – Anna Staroń i Aleksandra Spirydowicz z 8b – uczennice p. A. Sienkiewicz,

3. miejsce – Monika Piela i Pola Grondys z 7b – uczennice p.W. Kaczmarek

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom nie tylko wiedzy i dobrej znajomości języka niemieckiego, ale przede wszystkim rewelacyjnego humoru.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Konkurs przygotowały i śpiewająco przeprowadziły: p. Wioletta Kaczmarek i p.Agnieszka Rozestwińska.

Wir wünschen Euch allen schöne Sommerferien!!!