Jesienne polsko-niemieckie warsztaty teatralne to już tradycja w naszej szkole. Uczniowie II LO w Zielonej Górze i Hansa-Gymnasium w Stralsundzie spotkali się po raz kolejny w małej nadmorskiej miejscowości Lubmin (Bildungshaus am Meer). Wykwalifikowani pedagodzy teatralni oraz choreografowie ze Sticker Theater prowadzili warsztaty teatralne, filmowe i pantomimy. Myślą przewodnią spotkania była odmienność: "Anders sein", tzn. "Być innym". Uczniowie starali się artystycznie wyrazić to, co dla nich znaczy "być innym" w aspekcie innej kultury, obrzędowości, orientacji seksualnej, wyglądu, niepełnosprawności.

Poprzez, muzykę, tekst, film i ruch sceniczny uczniowie przekazali nam swoje rozumienie odmienności, jej postrzeganie i jej konsekwencje w życiu codziennym. Wykazali się kreatywnością, indywidulanym podejściem do powierzonych im zadań i pracowitością, bo nie jest łatwo w ciągu 3 dni przygotować występ. Na szczególną uwagę zasługuje trio Zuza, Justyna i Daniel, którzy wykonali piosenkę swojego autorstwa "Be different".

Jesienna, melancholijna aura nastroiła nas twórczo, ale też nie przeszkodziła dobrze się bawić. Uczniowie  z entuzjazmem wspominają już pobyt w Lubminie, który możliwy był dzięki dofinansowaniu PNWN, Urzędu Miasta Zielona Góra oraz trzem nauczycielkom: Wiolecie Kaczmarek, Jolancie Sprawce i Agnieszce Rozestwińskiej.

Do zobaczenia za rok!

Angela