Dnia 23 października 2017 roku, grupa licealistów z klasy 3LB – Oliwia Maliszewska, Daria Janik, Magda Trubiłowicz, Paweł Binko, Michał Bartoszewicz - udali się do Sulechowa, gdzie w przedszkolu „ Gucio” czytali najmłodszym w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Licealiści sami wyszli z inicjatywą, poświęcili swój wolny czas, aby spotkać z maluchami. Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem z licealistami, uważnie słuchały, zadawały pytania i dopytywały, kiedy młodzież naszego liceum znowu ich odwiedzi. Opiekunowie grupy przedszkolaków wystawili naszym uczniom chyba najlepszą „laurkę”:

Już po raz piąty sulechowskie przedszkole Gucio bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Obecnie mamy dobę technologii i komputera, a czytanie książek może wydawać się czymś mało interesującym. Dlatego właśnie idąc za przykładem Fundacji ABCXXI, chcemy zachęcić jak największe grono Rodziców i osób bliskich Dziecku do wspólnego czytania.  Bardzo cieszy nas fakt, iż do współpracy z naszym przedszkolem zgłosiła się Młodzież z zielonogórskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej. Przyjechało do nas pięcioro młodych ludzi z wielkim zapałem i jeszcze większym sercem do czytania dla naszych Dzieci. Mieli oni nie lada zadanie, ponieważ młody słuchacz, to uważny słuchacz. Licealiści świetnie poradzili sobie zarówno z grupą pięcio- i sześciolatków, jaki czterolatków. Doskonale dopasowali czytane utwory do tematyki zajęć przedszkolnych. Dzieci mogły poznać „Franklina i nowego kolegę”, przypomnieć sobie o matczynych przestrogach w „Wilku i siedmiu koźlątkach” a także posłuchać o negatywnych emocjach towarzyszących Cruelle De Mon. Młodzież, która u nas czytała z powodzeniem rozbudziła ciekawość wśród przedszkolaków, a także wspólnie z nimi przeżywała przygody książkowych bohaterów. Czas upłynął nieubłagalnie szybko. Dzieci podziękowały za miłe chwile i z wielką radością przybijały „piąteczki” oraz „żółwiki”. Licealiści otrzymali dyplomy uznania od małych słuchaczy. Mamy nadzieję, iż współpraca zielonogórskiej młodzieży z naszym przedszkolem nie zakończy się na tym jednym razie. Bardzo chętnie będziemy ich gościć ponownie na czytaniu. Może dadzą się namówić na teatrzyk dla naszych Dzieci? Z całego serca dziękujemy za poświęcony nam czas i licealny uśmiech na twarzy.

Jesteśmy dumni, że mamy tak wrażliwą i chętną do działania na rzecz innych młodzież! Brawo! Joanna Nakoneczna - Kupnicka