W dniu 29 października 2019 odbył się szkolny etap olimpiady turystycznej dla uczniów liceum ogólnokształcącego. Olimpiada ma na celu pogłębienie wiedzy z zakresu turystyki, rekreacji oraz promowanie atrakcji turystycznych Polski. Do eliminacji szkolnych przystąpiło kilkoro uczniów naszej szkoły. Dwoje uczniów naszego liceum zakwalifikowało się do etapu okręgowego który odbędzie się w styczniu 2020. Olimpiada jest wpisana na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorem Olimpiady jest Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Trzymamy kciuki za naszych uczniów w walce o indeks Uniwersytetu Łódzkiego.
Zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w kole turystycznym, a także w eliminacjach szkolnych w następnym roku szkolnym.