W dniach 4-10 października obchodzony jest na świecie Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej – World Space Week. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ
i obchodzony jest od 2000 roku aby uczcić wkład badań nad przestrzenią kosmiczną w rozwój ludzkości. W tym roku tematem przewodnim będzie "Kobiety w kosmosie".

Nasza szkoła kolejny raz przyłączy się do tej akcji. Z okazji Tygodnia Kosmosu, w ramach zajęć fizyki, zorganizowane zostaną quizy i konkursy o tematyce astronomicznej. Ogłaszamy również  następujące konkursy:

• Konkurs na plakat "Kobiety w kosmosie" - konkurs skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej,
  • Konkurs na prezentację lub film "Kobiety w kosmosie" - konkurs skierowany do uczniów klas licealnych

Termin składania prac konkursowych - 10.11.2021r.

Po rozstrzygnięciu konkursów odbędą się warsztaty z prezentacją zwycięskich prac oraz konkurs wiedzy pt.: „Kobiety w kosmosie” -  przewidywany termin 21.11.2021r.

O regulamin konkursu pytaj nauczycieli FIZYKI